Туризм

Особливості гри в сквош

Енергійна та захоплююча гра ракетками у спеціальний м’який м’яч забезпечує повноцінну розминку серцево-судинної та дихальної системи.

Постійний рух гравців по корту зміцнює витривалість ніг, а нахили, випади та удари ракеткою – верхньої частини тіла та рук. За якихось півгодини гри в сквош спалюється стільки калорій, які за дві-три години бігу підтюпцем не спалиш.

Грати в сквош можна у парі або змагатися парами. Знавці вважають, що сквош – це гібрид між бадмінтоном, у якого він запозичив форму та величину ракеток, і… більярду. Адже у кулі більярдисти грають від бортів, а у сквош – від стін!

Розминка або «розігрів» м’яча

Особливістю гри в сквош є обов’язкова сумісна розминка гравців перед початком матчу.

Гравці по черзі роблять удари по м’ячу протягом п’яти хвилин. У процесі розминки «розігріваються» гравці, а головне – м’яч для сквошу, який стає більш жорстким та ігровим.

За потреби суддя може дозволити продовжити розігрів м’яча після перерви між геймами.

Як контролюється дотримання правил на корті

Світова Федерація Сквоша рекомендує, щоб на полі одночасно був присутній і Суддя, і Маркер, які повинні перебувати за задньою стіною, але якомога ближче до неї.

Маркер веде підрахунок очок, стежить за дотриманням послідовності вибору квадрата подачі, оголошує завершення розіграшу, називає помилки та констатує ситуації Let. Маркер уповноважений оголошувати рішення Судді з тих чи інших спірних питань.

Рішення Судді остаточне, воно не обговорюється та не заперечується. Гравці мають право апелювати до Судді, висловлювати незгоду з рішенням Маркера. Суддя має право присуджувати перемогу гравцю у разі неявки суперника протягом 10 хвилин, призупинити матч або навіть припинити його через неналежні умови на корті, неправильну поведінку глядачів.

Як уберегтися від травм під час гри в сквош

У сквош гравці-суперники ділять один простір корту на двох або чотирьох, тому джентльменська поведінка на корті життєво необхідна. Уникнути ударів ракеткою або м’ячем можна лише за дотримання правил взаємної ввічливості та акуратності.

Кросівки для сквошу, що підтримують гомілковостоп, забезпечені ковзною підошвою вбережуть від вивихів і розтягувань. Лікарі підкажуть, як уникнути травм спини, ліктів, колін та рук. М’який м’яч під час гри «розігрівається» і стає жорстким, тому для захисту очей часто використовують спеціальні окуляри. На юніорських змаганнях окуляри вважаються обов’язковим елементом екіпірування.

Динамічна та активна гра в сквош приносить гравцям масу позитивних емоцій, емоційну розрядку та чудово підтримує чудову фізичну форму.

За матеріалами raketka.ua